Korçë/ Thyen urdhrin e gjykatës dhe ushtron presion psikologjik ndaj bashkëshortes arrestohet 56-vjeçari

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë bënë arrestimin në flagrancë për veprat penale “Dhu na në familje” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës” të shtetasit Sh. R., 56 vjeç, banues në Korçë.

Ky shtetas dyshohet se në vazhdimësi ka ushtruar presion psikologjike ndaj ish-bashkëshortes së tij shtetases E. Xh., 50 vjeçe, e cila ka qenë e pajisur me urdhër mbrojtje.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë për veprime të mëtejshme.

Rreth alb ko