alb ko

Borë dhe acar në Korçë/ Ja kush janë akset më problematike, autoritetet thirrje shoferëve: Shmangni lëvizjet e panevojshme

Vendi është përfshirë nga moti i keq, ndërsa në disa zona është raportuar edhe për reshje dëbore. Korça është një nga vendet që është prekur nga temperaturat e ulëta si edhe me reshje të dëborës dhe acari gjatë ditës së sotme. Ndërkohë akset më problematike sipas policisë janë, Qafë Thanë-Pogradec-Qafë …

Lexo më shumë

ARRSH tregon akset ku ka pasur reshje bore dhe shiu, apel për drejtuesit e mjeteve

Autoriteti Rrugor Shqiptar njoftoi se gjatë natës ka pasur reshje shiu dhe dëbore në zonat malore në të gjithë vendin. “Reshje dëbore ka pasur në: Boboshticë-Dardhë, Qafë Thanë-Kapshticë, Fushë Stude-Klenjë, Bajram Curri-Valbonë, Kukës-Ura e Zapodit, Qafë Mali-Fierzë, Dedaj-Razëm-Bogë, Kuben-Vasije, Qafë Qelë-Pukë-Fushë Arrëz-Fushë Dukagjin”, tha ARRSH në një njoftim në Facebook. …

Lexo më shumë

Horoskopi ditor 21 Janar 2022

Dashi– Planet tuaja po ecin ngadalë, por kjo nuk duhet të jetë problem për ju. Kur dëshironi diçka shumë, ju e bëni atë falë aftësive dhe kokëfortësisë suaj. Demi– Sot, i dashur Dem, do të doni të ndryshoni shumë gjëra që nuk shkojnë ashtu siç doni. Mos u tërhiqni dhe më e …

Lexo më shumë

Si ndikon në shëndet kur flemë gjumë me televizor ndezur

Të flesh me televizorin ndezur nuk bën mirë për shëndetin. Sipas një studimi rezulton se truri mbetet ende aktiv dhe kjo gjë bën që mos të pushojmë siç duhet. Ekspertët shpjegojnë se teksa flemë, ky organ vazhdon të monitorojë mjedisin që na rrethon, duke balancuar nevojën për të mbrojtur gjumin …

Lexo më shumë