alb ko

Përmbyset në Itali autobusi që transportonte refugjatë ukrainas

Një autobus, i cili po evakuonte refugjatët nga Ukraina, është aksidentuar mëngjesin e kësaj të diele në Itali, duke lënë të vdekur shoferin. Aksidenti ka ndodhur në autostradën A14 pranë Forlit. Ndërkohë, disa pasagjerë kanë mbetur të plagosur. Sipas informacioneve paraprake, në autobus ndodheshin 50 pasagjerë. Autobusi ishte planifikuar që …

Lexo më shumë

Makina del nga rruga, humb jetën 24-vjeçari

Një djal i ri ka gjetur vdekjen tragjikisht si pasojë e një aksidenti në Kamëz. Policia beri te ditur se shtetasi me iniciale D.P, ishte duke drejtuar nje mjet ne momentin qe ka dale nga rruga. Perplasja ka qene fatale dhe ka sjell vdekjen e 24-vjeçarit. Po ashtu, në aksidentin …

Lexo më shumë

Horoskopi 13 Mars 2022

Dashi-Është mirë që sot të zgjoheni me ide dhe dëshirë për të rindërtuar veten dhe jetën tuaj që deri dje nuk ju pëlqente. Demi-I dashur Dem, e Premtja e sotme është plot me ndryshime të mëdha psikologjike dhe ju duhet të gjeni mënyra për të mos u dorëzuar. Binjakët-E Premtja …

Lexo më shumë

Shumë pranë Shqipërisë, zbulohet vendi “sekret” ku Roman Abramovic po fsheh jahtin super luksoz

Për t’i shpëtuar kapjes nga sanksionet perëndimore, miliarderi rus Roman Abramovich e tërhoqi superjahtin “Solaris” në një “strehë të sigurt” në Mal të Zi, sipas një raporti të gazetës britanike “Daily Mail”. Jahti luksoz me vlerë 600 milionë dollarë lundroi nga Spanja dy ditë përpara se të vendoseshin sanksionet britanike. …

Lexo më shumë

Donaldi dhe Beatrix qenkan sërish bashkë…

Donald Veshaj dhe Beatrix Ramosaj duket se po japin sinjalizimet e tyre për lidhjen e dashurisë që u duk sikur stopoi pas Big Brother Vip. Ka qenë Veshaj ai i cili ka publikuar një palë syze dielli me skelet të bardhë pak minuta më parë, shoqëruar me mbishkrimin: “Këto janë …

Lexo më shumë

Përndiqte vajzën 18-vjeçe, pranga të riut në Maliq

Arrestohet një 21 vjec nga policia e Maliqit. Sipas efektiveve, prangosja e të riut është bërë me akuzat e “Përndjekjes” dhe “Përdorimi me keqdashje i thirrjeve telefonike”. Shtetasi me iniciale A. D., 21 vjeç, banues në një fshat të Njësisë Administrative Vreshtas, dyshohet se prej 1 muaji ky shtetas ka …

Lexo më shumë

Korçë/ Procedohen penalisht 10 protestues

Penguan qarkullimin e automjeteve gjatë protestës së ditës së djeshme dhe kundërshtuan e nuk iu bindën urdhrit të punonjësve të policisë për të zhbllokuar rrugën, procedohen penalisht 10 shtetas. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë, filluan procedimin penal për shtetasit E. S., 63 vjeç; O. P., …

Lexo më shumë