Aktualitet

Pogradec/ Vihet në pranga 36-vjeçari i dënuar me 5 vite burgim

Policia Kufitare e Qafë Thanës në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Pogradec, ndalojnë një shtetas të dënuar me 5 vite burg për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”. Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Qafë Thanë, në dalje të Republikës së Shqipërisë, …

Lexo më shumë

Makina del nga rruga, humb jetën 24-vjeçari

Një djal i ri ka gjetur vdekjen tragjikisht si pasojë e një aksidenti në Kamëz. Policia beri te ditur se shtetasi me iniciale D.P, ishte duke drejtuar nje mjet ne momentin qe ka dale nga rruga. Perplasja ka qene fatale dhe ka sjell vdekjen e 24-vjeçarit. Po ashtu, në aksidentin …

Lexo më shumë

Përndiqte vajzën 18-vjeçe, pranga të riut në Maliq

Arrestohet një 21 vjec nga policia e Maliqit. Sipas efektiveve, prangosja e të riut është bërë me akuzat e “Përndjekjes” dhe “Përdorimi me keqdashje i thirrjeve telefonike”. Shtetasi me iniciale A. D., 21 vjeç, banues në një fshat të Njësisë Administrative Vreshtas, dyshohet se prej 1 muaji ky shtetas ka …

Lexo më shumë

Korçë/ Procedohen penalisht 10 protestues

Penguan qarkullimin e automjeteve gjatë protestës së ditës së djeshme dhe kundërshtuan e nuk iu bindën urdhrit të punonjësve të policisë për të zhbllokuar rrugën, procedohen penalisht 10 shtetas. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë, filluan procedimin penal për shtetasit E. S., 63 vjeç; O. P., …

Lexo më shumë