Bota

Mbytet anija me emigrantë që po kalonte nga Franca në Angli

Disa emigrantë të nisur për në Mbretërinë e Bashkuar janë mbytur në Kanalin pranë Calais, ka thënë qeveria franceze. Një operacion shpëtimi është duke u zhvilluar pranë portit të Calais, pasi një peshkatar dha alarmin, tha një zëdhënës i rojes bregdetare franceze. Kjo anije që u mbyt sot është një …

Lexo më shumë

‘Për kafshatën e gojës’ – nëntëvjeçarja afgane u shit për martesë te një burrë 55-vjeçar – CNN dokumenton përmes pamjeve momentin e rëndë

Parwana Malik është një vajzë nëntëvjeçare nga Afganistani, familja e së cilës u detyrua ta shesë atë si nuse te një burrë 55-vjeçar. Sipas CNN, përcjell Telegrafi, për Parwanën, 55-vjeçari është një plak me vetulla të bardha dhe me mjekër të bardhë e të trashë, derisa thotë se shqetësohet se …

Lexo më shumë

Sërish lëkundje tërmeti në ishullin Grek

Në Kretë vazhdojnë lekundjet e tërmetit. Mengjesin e sotëm janë ndjerë disa lëkundje. Raportohet se lëkundja më e madhe u ndje rreth orës 08:00 të mëngjesit. Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, tërmeti kishte një  thellësi fokale prej 17.1 kilometrash.

Lexo më shumë