Moti

Parashikimi i motit 26 Shkurt 2022

Sipas MeteoAlb, orët e para të ditës do të jetë në ndikimin e motit të kthjellët dhe kalimeve të pakta të vranësirave, ku më të dukshme kthjellimet do të jenë në zonën e ulët, ndërsa më të theksuara vranësirat do të jenë në zonat malore. Por pasditja dhe mbrëmja shtojnë …

Lexo më shumë

Si do të jetë moti sot dhe parashikimi për nesër

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga hyrja e masave ajrore kontinentale të cilat po kushtëzojnë stabilitet të motit në vendin tonë . E Enjte, data 24 Shkurt 2022 Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta . Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi  15-20 m/sek …

Lexo më shumë

Parashikimi i motit 21 Shkurt 2022

Sipas MeteoAlb, vendi ynë paraqitet në ndikimin e vranësirave të dendura duke sjellë herë pas here shira të dobët dhe të përkohshëm, ndërsa në zona të thella malore do të ketë reshje të pakta dëbore. Nuk do të mungojnë gjithashtu intervalet me kthjellime, kryesisht në ultësirën perëndimore. Parashikohet që pasditja …

Lexo më shumë

Java nis me reshje/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb: Paraditja në vendin tonë do të jetë me vranësira të shpeshta të cilat do të sjellin reshje të izoluara në Veriperëndim të territorit. Por në orët e mesditës dhe në vijim vranësirat do të zhvillohen në të gjithë Shqipërin duke sjell shira të pakët në zonat bregdetare dhe …

Lexo më shumë