sport

Zvicra, 9.3 kg cokollatë Irlandës së Veriut

Në shenjë mirënjohje për barazimin pa gola me Italinë Bankat dhe cokollata. Nëse përmendim këto dy fjalë, me siguri menjëherë në mendje do të na vijë Zvicra, një vend me traditë të madhe në sistemin bankar por edhe lider botëror në prodhimin e cokollatave. Shteti në zemër të Europës ka …

Lexo më shumë

Skandal me fondet e UEFA-s, bllokohen llogaritë e FSHF për transferta të jashtëligjshme! Duka po e sfidon institucionin më të lartë të futbollit europian

Federatës Shqiptare të Futbollit i janë bllokuar llogaritë bankare. “Panorama Sport” ka zbuluar së fundmi se institucioni më i lartë i futbollit në vend ka degraduar në pikën që, edhe me paratë që UEFA akordon për futbollin shqiptar, të zhytet në afera të dyshimta, derisa ka hasur vështirësi edhe për …

Lexo më shumë