sport

Zyrtarizohet trajneri i ri i Skëndërbeut

Postimi bë faqen zyrtare të klubit Korçar zyrtarizon trajnerin e ri të Skënderbeut. Postimi i plotë: “Skënder Gega, zyrtarisht Bardhekuq” Tekniku Skënder Gega është zyrtarisht trajner i Skënderbeut. Presidenti Ardjan Takaj ka arritur marrëveshjen e bashkëpunimit me trajnerin e mirënjohur. Gega do të vendoset menjëherë në shërbim të ekipit dhe …

Lexo më shumë

Pamje të shëmtuara në ndeshjen Maliqi-Vora(Video)

Një gol në sekondat e fundit në ndeshjen Maliqi-Vora, ndikoi që situata të dilte nga kontrolli në aneksin e stadiumit “Skënderbeu”. Klan News raporton se kur Maliqi shënoi golin e fitores në minutën e 90+7-të me anë të Isufit, në atë moment, futbollistët miq u tradhtuan nga nervat duke iu …

Lexo më shumë

Skënderbeu hap merkaton, akord me mbrojtësin 33-vjeçar

Skënderbeu ka nisur të mendojë për merkaton e janarit menjëherë pas pushimeve të fundvitit. Korçarët kërkuan me çdo kusht afrime për të krijuar një ekip më konkurrues për pjesën e dytë të sezonit. Një gjë të tillë e pranoi publikisht edhe trajneri Migen Memelli, i cili në konferencën e fundit …

Lexo më shumë

Shënoi golin e fitores, Meksi: Ja kujt ja dedikoj

Skënderbeu fitoi ndaj Kastriotit me rezultatin 2-1. Jorgo Meksi ishte autori i golit të fitores për korçarët. Në përfundim të sfidës mbrojtësi foli për mikrofonat e “Super Sport” lidhur me sfidën. Si është te jesh pjesë e një skuadre që është e destinuar për të rënë nga kategoria? “Nuk do …

Lexo më shumë

Peshëngritje, Briken Calja shpallet kampion bote

Një triumf historik. Briken Calja arriti të rrëmbejë medaljen e arit në kampionatin botëror të peshëngritjes në stilin e shkëputjes. Shtangisti garoi në peshën 73 kilogramë të baterisë A, ku ngriti në provën finale peshën 156 kilogramë duke lënë pas rivalin e tij tajlandez me 2 kilogramë më shumë. Sa …

Lexo më shumë